זה הזמן לפנק אותך ב10% על כל האתר, ממני ב♥ גדולה

הוראות כביסה – המדריך האולטימטיבי לכביסה נכונה

כשזה מגיע לאופנה, הדרך בה אנו דואגות לבגדים שלנו חשובה לא פחות מהבגדים עצמם. כמה חשוב לקרוא את הוראות הכביסה על כל בגד, לכבס נכון את הבגדים שלנו כדי לשמור על הפריטים האהובים עלינו להיראות רעננים וחדשים למשך זמן רב יותר. בואו נקרא לזה אפילו בשם מפונפן – טכניקות כביסה. 

הבנת החשיבות של טכניקות כביסה נכונות

טכניקות כביסה נכונות הן חיוניות לשמירה על איכות ואריכות החיים של הבגדים שלנו. כביסה לא נכונה עלולה להוביל לצבעים דהויים, בדים מתוחים או מתכווצים, ואפילו לכתמים קבועים. אם נקפיד על קריאת הוראות כביסה לכל בד ובגד, נצליח לשמור על הבגדים שלנו במיטבם.

מהו ההבדל בין כביסה לבנה וצבעונית?

אחד הכללים הבסיסיים ביותר של כביסה הוא הפרדת בגדים לבנים וצבעוניים. אבל למה זה כל כך חשוב? אז ככה, בגדים צבעוניים יכולים להוציא צבע במהלך הכביסה, מה שיכול להכתים בגדים בהירים או לבנים. שטיפת לבנים בנפרד מבטיחה שהם יישארו בהירים ונקיים. מצד שני, כביסה של בגדים צבעוניים יחד עוזרת לשמר את הצבעוניות שלהם.

פענוח סמלי כביסה

בטח שמתן לב שעל כל בגד שאתן קונות יש הוראות כביסה ושם מופיעים סמלים. הם שם כדי להדריך אותנו כיצד לכבס, לייבש, לגהץ, ולטפל בבגדים שלנו. איך לשמור על הבגדים למשך זמן רב יותר. אבל, הם יכולים להיות די מבלבלים אם לא יודעים למה הם מתכוונים. אז בואו נפענח את סמלי הכביסה האלה ביחד!

כל סמל מייצג הוראת טיפול ספציפית. 

לדוגמה, דלי מלא במים פירושו שניתן לכבס את הבגד במכונה, בעוד שמשולש מייצג הוראות הלבנה. הקווים והנקודות בתוך סמלים אלה מספקים מידע נוסף. לדוגמה, נקודה אחת בתוך הדלי פירושה כביסה במים קרים, בעוד ששתי נקודות פירושו כביסה במים חמים. ככל שיותר נקודות, המים צריכים להיות חמים יותר.

באופן דומה, עיגול בתוך ריבוע מייצג הוראות ייבוש במייבש כביסה. שוב, הנקודות בתוך העיגול מציינות את רמת החום. אין נקודה פירושה חום כלשהו, נקודה אחת לחום נמוך, שתיים לבינוני ושלוש לגבוהה. אם יש הצלבה על הסמל, זה אומר אל תעשה את הפעולה הזו. אז, דלי עם X עליו אומר לא לשטוף, ועיגול בתוך ריבוע עם X עליו אומר לא מייבשים במייבש כביסה.

סמלי כביסה נפוצים ומשמעויותיהם

שטיפה במכונה

שטיפה במכונה

לְהַלבִּין כביסה

לְהַלבִּין

סימן כביסה - מייבש כביסה

מייבש כביסה

גיהוץ

גיהוץ

ניקוי יבש

ניקוי יבש

אלו הן רק כמה דוגמאות לסמלי כביסה נפוצים. יש עוד הרבה, כל אחד עם משמעות ספציפית משלו. על ידי לימוד קריאת סמלים אלה, תוכלו לטפל טוב יותר בבגדים ולהאריך את תוחלת החיים שלהם. הבגדים שלך יודו לך!

הוראות כביסה לפי בדים

איך לכבס בגדי כותנה


כותנה היא בד עמיד ונוח המשמש סוגים רבים של בגדים.

  • הפרדת הבגדים לבנים, הכהים והצבעים שלך כדי למנוע הוצאת צבע.

  • בדיקת התווית – לחלק מבגדי כותנה עשויים להיות הוראות כביסה ספציפיות.

  • השתמשו בחומר הניקוי הנכון: חומר ניקוי עדין הוא בדרך כלל בטוח לרוב בגדי הכותנה.

  • בחרו את מחזור הכביסה הנכון: כותנה יכולה בדרך כלל לעמוד במחזור כביסה רגיל. עם זאת, פריטי כותנה עדינים יש לכבס במחזור עדין.

  • לייבש כראוי: כותנה יכולה להתכווץ בחום גבוה, לכן עדיף לייבש בגדי כותנה באוויר או להשתמש בהגדרת החום הנמוך במייבש.

  • לא  להעמיס יותר מידי על מכונת הכביסה: הדבר עלול לגרום לבגדים לצאת מקומטים מאוד, לא נקיים כראוי וגם עלול לגרום נזק לבד.

  • להיזהר משימוש ביותר מדי חומר ניקוי: זה יכול להשאיר שאריות על הבגדים שלך ועלול לגרום לגירוי בעור.

איך לכבס בגדי סאטן

סאטן הוא בד עדין שזקוק לטיפול עדין. כביסה של בגדי סאטן יכולה להיות קצת מסובכת, אבל עם הטכניקות הנכונות, תוכל לשמור על בגדי הסאטן שייראו מבריקים וחלקים.

– בדיקת התווית עליה כתובות הוראות כביסה. שימו לב שפריטי סאטן מסוימים עשויים לדרוש ניקוי יבש בלבד.

– כביסה ידנית: אם התווית מאפשרת, שטפו ביד את בגדי הסאטן שלכן באמצעות חומר ניקוי עדין ומים קרים. הימנע מסחטת או סיבוב הבד.

– לשטוף ביסודיות: לשטוף את הבגד ביסודיות כדי להסיר את כל הסבון. אין להשתמש במים חמים מכיוון שהם עלולים לפגוע בבד.

– לייבש באופן טבעי: להניח את הבגד שטוח על מגבת נקייה וגלגל אותו כדי להסיר עודפי מים. לאחר מכן, לפרוש את המגבת ולהשאיר את הבגד לייבוש באוויר.

– כדי לשמור על הברק ומרקם הבד של הסאטן חשוב להשתמש תמיד במצב הנמוך ביותר של המגהץ ולגהץ בצד האחורי של הבגד.

– אחסון בגדי סאטן במקום קריר ויבש. בגדי סאטן צריך לתלות ולא לקפל כדי למנוע קמטים.

– חומרי ניקוי חריפים, אקונומיקה ומרככי כביסה עלולים להזיק לסאטן. השתמשו תמיד בחומר ניקוי עדין והימנעו מכל מוצרי טיפול בבד.

איך לכבס בגדי משי

משי הוא בד יוקרתי ועדין הדורש טיפול מיוחד בעת הכביסה. הנה כמה הוראות כביסה וטיפים מומלצים למניעת נזק ודהיית צבע בבגדי משי.

– עדיף לכבס משי בכבסיה ידנית: מלאו אגן במים קרים והוסיפו חומר ניקוי עדין. הימנע משימוש באקונומיקה או אנזימים מכיוון שהם עלולים לפגוע במשי. טבלו את פריט המשי במים וערבלו אותו בעדינות עם הידיים. אין לסחוט או לסובב את הבד. שטפו את הפריט היטב במים קרים עד שכל הסבון נעלם.

– ייבוש הבגד: הניחו את הפריט שטוח על מגבת נקייה ויבשה וגלגל אותו כדי להסיר עודפי מים. אין לסחוט אותו.

– פתחו את המגבת ועצבו מחדש את הפריט על משטח שטוח. אפשרו לו להתייבש באוויר הרחק מאור שמש ישיר וחום.

– תמיד לקרוא את הוראות הכביסה של בגד העשוי משי ןלהימנע משימוש בחומרי ניקוי קשים או מרככי כביסה מכיוון שהם עלולים לפגוע במשי ולגרום לדהיית צבע.

– לגהץ בגדי משי בצד ההפוך באמצעות הגדרה נמוכה כדי למנוע פגיעה בבד.

זכרו, משי הוא בד עדין הדורש טיפול עדין. על ידי ביצוע שיטות עבודה מומלצות אלה, תוכל לשמור על בגדי המשי שלך להיראות במיטבם במשך שנים רבות.

איך לכבס בגדי צמר

צמר הוא בד עדין שזקוק לטיפול מיוחד בעת הכביסה. אם לא מטפלים בהם כראוי, בגדי צמר יכולים בקלות להתכווץ או לאבד את צורתם. בעזרת כמה שלבים קלים תדעו לכבס את בגדי הצמר מבלי לכווץ אותם.

–  לבדוק את התווית עם הוראות הכביסה. חלקם עשויים לדרוש ניקוי יבש בלבד. אם זה בטוח לכביסה ביד או במכונה, המשיכו לשלבים הבאים.

– השתמשו במים קרים: השתמשו תמיד במים קרים כדי לכבס בגדי צמר. מים חמים עלולים לגרום להתכווצות סיבי הצמר.

– השתמשו בחומר ניקוי עדין: בחרו בחומר ניקוי המיועד לצמר או לבדים עדינים וללא מרכך שעלול לפגוע בסיבי הבד.

– אין לסחוט או לסובב: לאחר הכביסה, אין לסחוט או לסובב את הבגדים כדי להסיר מים. זה יכול לגרום לצמר להימתח ולאבד את צורתו, לאחר השטיפה, סוחטים בעדינות את עודפי המים. לאחר מכן, הניחו את הבגדים שטוחים על מגבת נקייה וגלגלו אותה כדי לספוג עוד מים. לפרוש את המגבת ולהשאיר את הבגדים שטוחים לייבוש. לא לייבש באור שמש ישיר!

– שטפו היטב: שטפו היטב את הבגדים כדי להסיר את כל חומר הניקוי. כל שאריות עלולות לגרום לצמר להיות נוקשה ושרוט.

– לאחר ייבוש מלא, אחסנו את בגדי הצמר במקום קריר ויבש. הימנעו מלתלות אותם מכיוון שזה עלול לגרום למתיחה של הצמר. במקום זאת, קפלו אותם בצורה מסודרת ואחסנו במגירה או על מדף.

איך לכבס בגדי פשתן

כביסה של בגדי פשתן יכולה להיות קצת מסובכת אם לא מכירים את הטכניקות הנכונות. אבל אל דאגה, אני דואגת לך! הנה כמה טיפים כיצד לכבס ולגהץ את בגדי הפשתן מבלי לגרום נזק.

– בדקו תמיד את תווית הטיפול לפני הכביסה. 

– השתמשו במים קרים לשטיפת בגדי פשתן כדי למנוע הצטמקות ודהיית צבע.

– השתמשו בחומרי ניקוי עדין. הימנעו משימוש באקונומיקה מכיוון שהיא עלולה לפגוע בסיבים.

– אין לסחוט בגדי פשתן לייבוש. במקום זאת, סחטו בעדינות את עודפי המים ותלו לייבוש.

– גיהוץ פשתן יכול להיות מעט מאתגר בגלל הנטייה שלו להתקמט בקלות. חשוב לגהץ פשתן  כשהוא עדיין לח. זה יעזור להסיר קמטים בצורה יעילה יותר. השתמשו במגהץ בינוני-חם וגהצו תמיד בצד הלא נכון של הבד כדי למנוע סימני ברק. אם בגדי הפשתן שלך כבר יבשים, השתמש בחומר ספריי גיהוץ כדי להרטיב את הבד לפני הגיהוץ.

כיצד לכבס בגדים חדשים כדי למנוע בריחת צבע

שמתן לב פעם איך בגדים חדשים יכולים לפעמים להוציא צבע במהלך הכביסות הראשונות? הסיבה לכך היא שעודפי צבע שלא נספג במלואם במהלך תהליך הייצור יכולים להישטף החוצה בעת כביסה. כדי למנוע זאת, כבסו את הבגדים החדשים בנפרד בפעמים הראשונות. השתמשו במים קרים ומחזור עדין, מכיוון שחום עלול לגרום לצבעים לצאת יותר. הוספת כוס חומץ לכביסה יכולה גם לעזור להגדיר את הצבע ולמנוע ממנו לדהות.

זכרו! הקפדה על הוראות כביסה בהתאם לכל בגד וטיפול נכון בבגדים שלך חשובים לא פחות מבחירת ההסטייל והבגדים האופנתיים. בעזרת הטיפים האלו תוכלו להבטיח שהבגדים החדשים שלכן ייראו במיטבם לאורך זמן רב ככל האפשר ולהנות מהסטייל שלהם לעוד הרבה זמן.

שילוב מנצח של שופינג מוצלחים וכביסה נכונה היא השקעה לטווח ארוך. בהצלחה!

תפריט נגישות

לקוחות אהובות!

10% הנחה

בקניה הראשונה!

הירשמי לניוזלטר ותהני מעדכונים והטבות בלעדיות

אין כפל מבצעים
ניתן לממש את הקופון פעם אחת בלבד

תודה שהצטרפת
למועדון של חן לוין

קופון קופון: 10off